spoika.info

Форум за електроника
Дата и час: 06 Дек 2019, 22:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2008, 23:04 
потребител
Аватар

Обръщам се към този форум за съвет и идея за реализиране на мощен компенсационен стабилизатор по напрежение за 24V / 40A. Реализиръл съм подобни схеми но не и за такива мощности :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 20:09 
Site Admin
Аватар

я кажи първо какво си намислил да правиш и тогава ще видим, че тия тоци не са майтап работа, според мен най добре импулсен стабилизатор

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 22:29 
потребител
Аватар

Благодаря за бързата реакция от ваша страна. Ще се отклоня малко от темата за да разясня за какво точно става въпрос. Идеята е следната имам UPS с максимална мощност 1kW, косто се подсигурява от акумулаторно захранване 24V. Toka 40 A си е сериозен но сметката е проста. В моя случай този ток никога няма да бъде достигнат но съм го сложил със запас.
Първо искам да уточня, че става въпрос за аварийна ситуация (липса на мрежово захранване 220V)
Ще обясня каква е точно идеята. Имам агрегат монофазен с бензинов двигател двутактов поради факта, че неговите параметри не са много стабилни (имам предвид напрежение 220-245V и честота 50,5Hz до 51,2Hz) не мога да включа UPS устройството директно към него. Предполагам че се досещате че UPS устройството при опит за захват и изравняване на параметрите на двете напрежения изключва и отново преминава на акумулатор.
Поради описаните по горе проблеми реших да атакувам акумулаторното захранване на UPS устройството. От агрегата понижава с трансформатор, изправям и филтрирам 24 V имам нужния запас от ток, тъй като трафчето е мощно.
Проблема според мен който би възникнал е объркване работата на импулсното захранване на UPS поради колебания и пулсации на въпросното понижено и изправено напрежение.
Следващия проблем според мен който би възникнал е комутацията на тези изправени и стабилизирани 24 V към акумулаторите поради факта, че тяхното напрежение ще спада в интервала за задействане на агрегата. В момента на комутация има предпоставка за получаване на токов удър, който според мен би объркал работата на импулсното захранване.
Ще ви бъда безкрайно благодарен за всякакви идей в този аспект, тъй като съм изпаднал в задънена улица.
Благодаря на всички :)

Прикачени файлове:
555_batman.jpg
555_batman.jpg [ 13.02 KiB | Прегледано 9723 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2008, 19:08 
Site Admin
Аватар

точно за теб конкретна схема едва ли ще се намери, но пък подобни от които можеш да започнеш има много

http://sound.westhost.com/project77.htm
http://english.cxem.net/power/power7.php

ще ти трябва ограничение по напрежение и ток
само не знам какво ще стане ако на разреден акумулатор включиш агрегата и му дойдат 40А наведъж...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2008, 21:50 
потребител
Аватар

administrator благодаря много за насоката, която ми дадохте. Мисля че ми идват и други идей. Обещавам при решаване на проблема да опиша подробно решението тук в този форум :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]