www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 17 Окт 2021, 16:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2021, 19:26 
Аватар

Здравейте, колеги,
Малко ъпдейт по темата.
През седмицата тествах приемника в Дупница. (Имам възможност да работя и оттам когато съм свободен.) Панелен блок, 3 етаж (~10m.). От прозореца на хола съм опънал две стоманени просторчета по 10 метра към две дървета пред блока (съответно с гетинаксови изолатори и нататък въже.). Нещо като импровизирано inverted V. Височина над земята на единия край около 1,5м, другия примерно 2.5-3м. Тънък коаксиал 3-4 метра , (8 навивки на някакъв феритен пръстен на 20 см от края на антената) и към приемника. Между двете рамена ъгъла дойде малко над 90 градуса, към стената на блока примерно 45.

Останах очарован. Станции, станции... Изложението е североизточно и най много се чуваха Русия, Украина. По малко италианци, французи, даже испанец. Малко да се появи следа на web-sdr-a и ги чувам разбираемо :). На около 5 метра от "антената" има стълб със светодидно улично осветление, не се усеща когато работи.

Е, за нататък, мисля да сглобя антенния анализатор на UR5FFR, и да я замеря тази "антена", като след съответните корекции заменя рамената с 2.5мм^2 меден проводник за да става и за предаване. Знам че не се прави така inv.V, никъде не съм видял, но се надявам да стане.
(Aко междувременно докато отида пак там през идната седмица съседите не са орязали просторчетата ми :) )

И трябва да поработя по АРУто на приеника, има идея, но нищо не е поено по платката.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]