www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 24 Юли 2019, 13:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Чип за Лен Б
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 20:37 

Здравейте, имам малко въпроси! Не знам дали ще ги задам правилно понеже не съм дори и любител :D .Става въпрос за радиостанция Лен-Б. Значи питането ми е, дали има някакви програми за чипът на радиостанцията да се препрограмира за да изпраща по добър сигнал или нещо такова? Дано да сте ме разбрали :lol: . Ще очаквам да ми споделите нещо по въпроса и да ме светнете нещо по темата! Благодаря Ви предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2010, 22:45 

Лен Б няма такъв чип.ако става дима за Лен 160 в прома за записани работните канали и нямат отношение към мощността и чувствителността на станцията,някой модификаций нямат такъв

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2010, 19:01 

Ами може и такава да е. Има ли някакъв вариант за подобрение без да се слага усилвател и подобни неща. Аз съм таксиметров шофьор и ми е нужно някакво подобрение. Ако имате нещо интересно може да ми драснете и на skype: zlatikozarev Много ще съм Ви благодарен. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2010, 19:56 

Вариантите са само един :) добра настроена антена и добре настроена станция.Познавам много хора правили усилватели на мощност и предусилватели.Влагат средства и време и после ги зарязват като безпереспективни.Ако станцията е стационарна може да се направят добри антени и т.н.Обаче за мобилна :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Чип за Лен Б
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 10:02 

zlatikozarev написа:
Здравейте, имам малко въпроси! Не знам дали ще ги задам правилно понеже не съм дори и любител :D .Става въпрос за радиостанция Лен-Б. Значи питането ми е, дали има някакви програми за чипът на радиостанцията да се препрограмира за да изпраща по добър сигнал или нещо такова? Дано да сте ме разбрали :lol: . Ще очаквам да ми споделите нещо по въпроса и да ме светнете нещо по темата! Благодаря Ви предварително!

И аз съм таксиметъров шофьор.Мойта станция е услилена на максимъм 22 вата и чипът е сменен с презаписваем.Моя е бърз чип който зареждата станцията в пълна готовност веднага.Съществуват и чипове "двойни"-които с едно щракване изпраща два сигнала.Единия запушва другите,а с втория се изписваш ти.Много е добър и струва около 40 лв.Бие и усилватели по някой път.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Браво!
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2011, 21:05 

Тука и магьосници се появиха. Ако и аз си намеря някой шаман да ми каже как да си сложа още няколко чипа в ЛЕН-а 160,.......

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]