www.kn34pc.com

Форум на силистренските радиолюбители
Дата и час: 15 Дек 2019, 19:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2007, 19:09 

Здравейте от LZ4IH.
Някой може ли да ме светне как мога да заменя старите лампи на TS-820 с ГУ50 или 6П36С?
Аз напражих проба с EL500,на 3.5 и 7 е добре но на 14 МHz се възбуждат лампите,а на 21 вадят малко мощност.
Също ме интерисува драйверната лампа 12BY7A може ли да се замени с някаква руска например имам идея ,но не е изпробвана за 6Ж52П или 6П14П.Знам че много радиолюбители ще кажат "Аз предлагам оригинални лампи, защо не си купиш?" Веднага отговарям "Защото всички ги продават безбожно скъпо.Не съм свидлив но просто нямам голяма финансова възможност за да си ги позволя."
Ще бъда благодарен на всеки който ми даде някаква идея.

73. LZ4IH, Иван, Нови пазар, lz4ih(а)abv.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2007, 19:49 

В някой от броевете на списание "LZ73" имаше описан начин за подмяна на 6146в с ГУ50, но това беше за TS520, ако не се лъжа. Там се подменяше платката с цоклите и авторът уверяваше, че всичко се получава. Като го четох забелязах, че е доста трудоемко всичко, но ако няма друг изход може би трябва да се опита. Затова те съветвам да прегледаш посочените списания, пък може да се окаже нещо плодотворно. Желая ти успех.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2007, 19:56 

Забравих да отбележа, че драйверната лампа отговаря почти на 6П15П, само дето иска по-високо напрежение за отопление. Предполагам, че може да се прекъсне шината и да се постави гасящ резистор или да се постави последователно диод като еднопътен изправител(в резултат изправеното напрежение намалява двойно).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2007, 12:46 

Благодаря ти LZ2CH за информацията.Аз имам готова платка за ГУ50,но тя е за TS-830.Закрепването и формата не отговаря и в 820 има допълнителни дросели за някакви други вериги,мисля че за стрелковата индикация,не съм ги гледал по подробно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]